• Analiza trendu Bitcoin wkracza w strefę negatywną, gdy inwestorzy przyjmują fale uderzeniowe
  • Spodziewano się korekty od rekordów wszech czasów, ponieważ wskaźniki techniczne zostały wykupione.
  • Górnicy sprzedają duże ilości w celu ochrony przed niskimi cenami

W miarę jak górnicy przesuwają całą narrację analizy trendu Bitcoin, cena unosi się wokół ostatnich spadków. Po przekroczeniu 40.000 dolarów, cena Bitcoinów stoi teraz w obliczu nadmiernej presji sprzedaży, ponieważ byki wycofują się z powrotem do bezpiecznej strefy. Przedłużająca się korekta może spowodować, że analiza trendu Bitcoinów ponownie trafi na niedźwiedzie terytorium.

Ruch cen Bitcoinów w ciągu ostatnich 24 godzin odzwierciedla konsolidację.

Bitcoin zbliżył się do $31,000 w ofercie, aby zakończyć fazę korekty. W momencie pisania, cena zawisła na poziomie około 34.000 dolarów i powróciła do strefy Bollinger Bands. Ostre ożywienie pojawiło się na tle gwałtownego spadku, który zagroził utratą tygodniowych zysków. Niedźwiedzie nie są jednak w nastroju do odpuszczania, ponieważ cena nadal podąża w dół po kanale spadkowym.

Każda faza agresywnych zakupów może spotkać się z równie silną tendencją sprzedażową niedźwiedzi. 20-dniowy EMA za 32.000$ był w stanie utrzymać cenę na wykresach godzinowych. Następne natychmiastowe wsparcie leży na 30.000 dolarów, gdzie 38,2 procentowy poziom Fibonacciego znacznie pomoże bykom.

Odbicie od obecnego niskiego poziomu może wywołać lekki trend wzrostowy, który może spowodować wzrost ceny powyżej 36 000 USD. Rozszerzenie takiej korekty na rajd byków nastąpi, jeśli zakup instytucjonalny stanie się agresywny. Byki będą chętne do wznowienia trendu wzrostowego i przyjęcia ceny powyżej 38 000 USD w celu osiągnięcia świeżych, wszechczasowych wyżów.

4-godzinny wykres BTC/USD – Krótkoterminowe niedźwiedzie chmury przejmują akcję cenową

Niedźwiedzie znajdują się obecnie w fotelu kierowcy, ponieważ na wykresach godzinowych para przekroczyła kluczowe poziomy wsparcia. Trwający rajd byków na wykresach dziennych jest zagrożony przez obecną sytuację analizy trendu Bitcoin’a. Para może spaść poniżej innych kluczowych poziomów wsparcia, które wyznaczają dzienny bieg byka.

Fantastyczny przebieg do wysokości 42.000$ pokazał, że potencjalny BTC jest w zasięgu ręki. Jednakże, zmienność cen jest widoczna w ostatniej korekcie. Analiza trendu Bitcoin pokazuje, że cena spadła o około 18% w czasie obecnego spadku.

Technicznie rzecz biorąc, RSI jest obecnie poniżej 50 i bardzo mocno w strefie niedźwiedziej. MACD również wykazuje podobny trend. Dlatego też, każdy bieg byka ma wystarczająco dużo miejsca, aby przyjąć cenę w górę. Szybki spadek ceny niewątpliwie przyciągnie HODLERÓW, którzy będą się starali kumulować przy obecnej cenie. Większość ostatnich zysków została zniweczona w czasie obecnego spowolnienia gospodarczego, co wywołuje u handlowców nerwowość.

W ustawieniach godzinowych, handlowcy szukają kwadratowych wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i zatrzymania dalszych zakupów, aż obraz stanie się jasny. Zakłócenie popytu i podaży może spowodować kolejny krótkoterminowy trend spadkowy w analizie trendu Bitcoin.

Dlaczego górnicy BTC sprzedają?

Od czasu, gdy nagroda za blok spadła o połowę, górnicy szukali możliwości czerpania zysków. Niedawny wysoki poziom 42 000 dolarów jest być może właściwym momentem, aby czerpać długoterminowe korzyści ze wzrostu cen BTC. Niezrównana sprzedaż jak dotąd nie wywołała zainteresowania kupujących. Zarówno giełdy, jak i górnicy mogą być wspólnie przypisani do obecnej presji sprzedaży.

Nastąpił znaczny wzrost w indeksie pozycji górniczych. Spadek ten naśladuje tendencję spadkową obserwowaną w 2019 roku. Krótkoterminowa analiza trendu Bitcoin pokazuje, że górnicy będą nadal wywierać presję na sprzedaż w ciągu najbliższych kilku dni. Ponadto, wskaźniki techniczne wykupienia będą tonąć w miarę obniżania się ceny BTC.

Analiza trendu Bitcoinów – Krótkoterminowa perspektywa Bearish

Inwestorzy muszą powstrzymać się od zajmowania zbyt krótkich pozycji z dźwignią finansową. Obecna tendencja spadkowa nie utrzyma się tak długo jak wskaźniki techniczne, a szersza perspektywa rynku kryptońskiego jest pozytywna. Cena prawdopodobnie nie spadnie poniżej wsparcia psychologicznego na poziomie 30 000 USD. Taki spadek prawdopodobnie przywróci byki do gry.

Obserwuje się silne wsparcie dla zakupów na poziomie 32 000 USD, gdzie szanse na ożywienie cen są wysokie. Biorąc pod uwagę ostatnie wycofanie się z niskich cen, cena Bitcoin z pewnością zmieni ten trend spadkowy w kolejną okazję do zakupów. Możliwość 30-procentowego wycofania jest bardzo niewielka. Jeśli cena zamknie się powyżej 34 000 dolarów, byki zaczną wychodzić z cienia, aczkolwiek z wolniejszym impetem.